Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Markat e ShpërndarjesProdhuesit dhe Furnizuesit e Komponentëve ElektronikëShikoni të gjitha markat >

Lajmet e IndustrisëShiko Më shumë >

 1. Procesi 5nm ndërpritet, ASML njofton teknologji të re gjysmëpërçuese: kapacitetet e prodhimit me 600%Procesi 5nm ndërpritet, ASML njofton teknologji të re gjysmëpërçuese: kapacitetet e prodhimit me 600%

  Kur bëhet fjalë për kompaninë holandeze ASML, të gjithë e dinë që ata janë furnizuesit e vetëm të makinerive litografike EUV në botë, dhe...

 2. Intel: isshtë një nyje me performancë të lartë 10nm nga mesi i këtij viti, dhe do të angazhohet për prodhimin masiv të procesit 7nmIntel: isshtë një nyje me performancë të lartë 10nm nga mesi i këtij viti, dhe do të angazhohet për prodhimin masiv të procesit 7nm

  Sipas mikro lajmeve zyrtare të ASUS, Intel kohët e fundit tha në një takim të aksionarëve në përgjigje të pyetjeve të investitorëve se mesi...

 3. Thuhet se Samsung ka ndërtuar linja të përparuara prodhimi për pajisje jo-SH.B.A. me prodhues të lidhur në Evropë dhe Japoni!Thuhet se Samsung ka ndërtuar linja të përparuara prodhimi për pajisje jo-SH.B.A. me prodhues të lidhur në Evropë dhe Japoni!

  Më parë, ishte raportuar se Huawei ishte duke u përpjekur të bindte Samsung dhe TSMC të ndërtonin një linjë prodhimi të përparuar të proces...

 4. Samsung dyfishon urdhërat ODM të Kinës, furnizuesit e pjesëve të Koresë së Jugut janë në një situatë jete ose vdekjejeSamsung dyfishon urdhërat ODM të Kinës, furnizuesit e pjesëve të Koresë së Jugut janë në një situatë jete ose vdekjeje

  Sipas raportit të ELEC, për shkak të rënies së mprehtë të prodhimit të smartphone të Samsung, furnizuesit e saj të pjesëve Koreane presin f...

 5. Teknologjia Amerikane përbën rreth 30% të prodhimit të çipave koreanë! Ndalimi i Huawei i bën të vështira fabrikat gjysmëpërçuese lokaleTeknologjia Amerikane përbën rreth 30% të prodhimit të çipave koreanë! Ndalimi i Huawei i bën të vështira fabrikat gjysmëpërçuese lokale

  Sipas Tajvan Media Financial Daily, burime në industrinë e gjysmëpërçuesit theksuan se ringjallja e luftërave teknologjike Sino-SH.B.A. ka ngrit...

 6. Samsung i përgjigjet problemit të rrëzimit të sistemit në mëngjes herët: po heton në mënyrë aktive shkakun dhe do të sigurojë një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundurSamsung i përgjigjet problemit të rrëzimit të sistemit në mëngjes herët: po heton në mënyrë aktive shkakun dhe do të sigurojë një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur

  Në mëngjesin e hershëm të kësaj (23) ditësh, disa përdorues të telefonisë celulare Samsung raportuan në platformat e mediave sociale si Weib...

 7. Media e huaj: Shtetet e Bashkuara përpiqen të dezinfektojnë industrinë gjysmëpërçuese, por mund të përshpejtojnë de-amerikaniziminMedia e huaj: Shtetet e Bashkuara përpiqen të dezinfektojnë industrinë gjysmëpërçuese, por mund të përshpejtojnë de-amerikanizimin

  Sipas raporteve të mediave të huaja, qeveria amerikane e filloi Huawei jo vetëm për shkak të të ashtuquajturës "teori të komplotit spiun", por...

 8. A ka ndonjë efekt bllokimi kundër Huawei? Shkritore Gallium arsenide shikon pozitivisht kërkesën e telefonit celular PAA ka ndonjë efekt bllokimi kundër Huawei? Shkritore Gallium arsenide shikon pozitivisht kërkesën e telefonit celular PA

  Qeveria amerikane njoftoi në 15 se do të rishikojë "rregullat e drejtpërdrejta të produktit të huaj" dhe "listën e njësive" për të zgjeruar ...

Produktet më të rejaShiko Më shumë >

Çorape e nxehtë e Listës Elektronike të Përbërësve