Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Një tjetër punonjës i Samsung Gumi Plant u konfirmua se ishte i infektuar me virusin e ri të kurorës, dhe operacioni aktual nuk preket

Sipas Agjencisë së Lajmeve Yonhap, rastet e konfirmuara të virusit E.coli u shfaqën përsëri në uzinën Samsung Gumi, por Samsung vendosi të mos e mbyllë bimën dhe të funksionojë normalisht.

Kuptohet që punonjësi i konfirmuar ishte një punonjës i Divizionit pa tel të Fabrikës së Dytë Gumi. Ai më parë dyshohej se kishte kontakte me personin e infektuar, kështu që ai filloi të vetë-karantinës nga 28 muaji i fundit. Një person i ngarkuar me Samsung tha që punonjësi nuk ka qenë në fabrikë që nga 25 shkurt, dhe për këtë arsye nuk do të marrë masa për mbylljen e fabrikës. Ky është punonjësi i shtatë i konfirmuar i Samsung-ut. Për shkak të përhapjes së epidemisë, Samsung më parë deklaroi se do të lëvizte përkohësisht një pjesë të prodhimit të smartphone-ve të nivelit të lartë të Gumi në Vietnam për prodhim.