Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Thuhet se Ziguang Storage rrëzoi ekipin NAND, dhe u përqëndrua në ndërtimin e DRAM?

Në të njëjtën kohë që Ziguang Zhanrui u ekspozua dhe mori një injeksion të madh fondesh prej 2.25 miliardë juan, Jiwei mësoi se Ziguang Storage, një degë e Ziguang Group, ka shfuqizuar ekipin NAND. Aktualisht, punonjësit janë duke pritur për degë të tjera të Grupit Ziguang për të zgjedhur ose gjetur punë të reja. .

"Kam marrë një telefonatë nga Zëvendës Presidenti i Grupit fundjavën e kaluar dhe njoftova të gjithë se skuadra Shanghai do të shpërndahet, dhe rinisjet e të gjithëve do të dërgohen në Changcun, si dhe disa kompani përkatëse të zgjedhura nga Ziguang, përfshirë Ziguang Zhanrui, Hongmao, etj. Hongmao është një kompani e paketimit dhe testimit që mbështet Changchun. "Një burim i njohur me Ziguang Shanghai i tha Jiwei.com," Tani për tani, shumica e punonjësve janë duke pritur që Changchun të zgjedh njerëz. Ai ka punuar mënyrën e tij dhe nuk ka folur për kompensimin "

Personi gjithashtu tha që ky ekip gjithmonë kishte dashur të ishte një modul dhe treg NAND Flash, dhe ka humbur para. Tani postimet përkatëse janë shfuqizuar dhe nuk janë bërë në të ardhmen. Fokusi i Ziguang Storage do të jetë gjithashtu në DRAM.

Një person tjetër i afërt me Ziguang tha që janë rreth 200 ~ 300 njerëz në Dyqanin Ziguang. Stafi kryesor është në Pekin, Xi'an dhe Suzhou, dhe Shanghai ka vetëm një numër të vogël të punësuarve.

Sipas informacionit publik, Ziguang Storage Technology Co, Ltd, është i lidhur me Ziguang Group, duke u përqëndruar në produktet dhe zgjidhjet e ruajtjes. Biznesi i saj përfshin krijimin, ruajtjen e produkteve, menaxhimin e jashtëm dhe shitjen e produkteve. Pas themelimit, përveç paraqitjes së ambalazhit dhe testimit të çipave Ziguang Hongmao dhe Ziguang Lite të prodhuar nga SSD, në bashkëpunim me prodhuesit në rrjedhën e sipërme dhe ato në rrjedhën e poshtme si Qunlian, bazuar në ruajtjen e lumit Yangtze dhe meshat e ruajtjes së partnerëve, Ziguang Storage gradualisht ndërtoi një model kontrollues. , Një ekosistem i plotë dhe i hapur i industrisë së depozitave për zhvillimin e produkteve të sistemit, testimin e paketimit të grimcave, prodhimin, marketingun dhe shërbimin e modulit SSD.

Personi i afërt me Ziguang tha se pushimet nga puna duhet të përfshijnë ekipin e prapambetjes së meshkujve NAND, kryesisht në Pekin dhe Suzhou, dhe një pjesë të vogël në Shanghai. Më parë, ishte kryesisht për të blerë shirita NAND për të bërë produkte në shitje. "Ziguang Storage do të merrte përsipër të gjitha funksionet e shitjeve të tregut me depozita të gjata, zhvillimin e produktit dhe funksione të tjera. Por goja e saj ishte e vogël dhe më vonë u la jashtë. Mos bërja e parave ishte një faktor. Ekipi u zhvendos nga bërja DRAM në NAND më parë, dhe teknologjia dhe tregu janë rishtar., E cila është gjithashtu një arsye për të mos u rritur ".

Si përgjigje, Ziguang Storage u përgjigj se për të realizuar strategjinë e përgjithshme të ruajtjes së Ziguang Group, të optimizoni portofolin e produktit dhe t'u ofroni klientëve shërbime më të mira teknike, Ziguang Storage rivotoi bizneset e lidhura dhe kompresoi disa linja produktesh NAND. Ruajtja 3D NAND është prodhuar në mënyrë të qëndrueshme, dhe bizneset e lidhura gradualisht do të zhvendosen në ruajtjen e lumit Yangtze. Në të njëjtën kohë, disa linja produktesh DRAM janë përmirësuar.

Changjiang Storage i tha Jiwei se 3D NAND është thelbi i industrisë së prodhimit IC. Për të zhvilluar tregun sa më shpejt që të jetë e mundur, Yangtze Storage u përqëndrua në bërjen e patate të skuqura. Ziguang Storage ishte përgjegjës për modulet mbrapa-fund dhe tregun, i cili e ndihmoi Ziguang të hapte të gjithë Zinxhiri i industrisë është gati. Aktualisht, patate të skuqura të Stagement River Yangtze kanë hyrë në shumë produkte të klientit, dhe performanca dhe cilësia kanë arritur kërkesat e klientëve. Prodhimi është larg nga plotësimi i nevojave të klientit. Në këtë fazë, kapaciteti është duke u përmirësuar në mënyrë aktive.