Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Investime Kapitale Sequoia! Prodhuesi gjysmëpërçues IKAS kompleton dhjetëra miliona juanë në raundin para-A të financimit

Sipas raporteve, prodhuesi gjysmëpërçues IKAS (Ex Industries) kohët e fundit përfundoi një raund para-Një prej dhjetëra milionësh juan, të investuar nga Sequoia China Seed Fund, Qingtong Capital si këshilltar ekskluziv financiar për këtë raund.

Z. Li Jie, Drejtori i Përgjithshëm i Ax Industries, tha se ky raund i financimit do të përdoret për të rritur inovacionin teknologjik, kërkimin dhe zhvillimin e produkteve, ndërtimin e sistemit të shitjeve, etj., Për të zgjeruar avantazhet kryesore të industrisë dhe për të thelluar më tej bashkëpunimin e kompanisë me Baza e klientëve gjysmëpërçues për të përshpejtuar procesin e Prodhimit të inteligjencës gjysmëpërçuese të Kinës.

Lidhur me financimin, Jin Wenji, Drejtori Menaxhues i Sequoia Capital China Fund, tha: "Industria është shtytësi më i rëndësishëm ekonomik i një vendi, dhe Kina ka ofruar mbështetje prodhuese për botën. Gjysem perçuesit janë tipike të larta të vlerës së shtuar dhe të lartë- pragjet e teknologjisë.Industria, ne jemi optimistë për forcën dhe përparimin teknologjik të Industries Ax. Produktet e saj thelbësore kanë mbushur hendekun në zinxhirin e industrisë kineze të gjysmëpërçuesit.Ky raund i financimit do të ndihmojë Ax të përshpejtojë uljen e klientëve dhe të arrijë një gjithëpërfshirje dhe inteligjente përmirësimi i industrisë së gjysmëpërçuesit ".

Sipas informacionit publik, IKAS (Ex Industry) është themeluar në vitin 2017 dhe ndodhet në Parkun Ekologjik të Shkencës dhe Teknologjisë së gjirit Shenzhen, Nanshan District, Shenzhen. Misioni i IKAS është të promovojë zhvillimin e industrisë prodhuese të Kinës dhe të ndihmojë revolucionin në industrinë e Kinës 4.0. Ajo drejtohet nga eksperti më i lartë në botë i teknologjisë së prodhimit inteligjent, studiuesi i lumit Yangtze Zhou Mengchu dhe 79 eksperti më i mirë në botë i inteligjencës artificiale, Profesori Instituti Royal i Kanadasë Witold Pedrycz. Ai përfshin një ekip shkencëtarësh inteligjentë prodhues përfshirë 4 akademikë të IEEE, një ekip të R&D të softuerit inteligjent të SH.B.A.-së dhe një ekip ekspertësh të industrisë së Singaporit / SHBA. Më shumë se 50% e ekipit të kompanisë ka një diplomë master ose më lart, dhe mban një numër të patentave ndërkombëtare të shpikjes në inteligjencën artificiale dhe fusha të tjera.