Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Situata e epidemisë është përkeqësuar mjedisin e biznesit, dhe JDI është mbështetur nga fonde shtesë prej 10 miliardë jen.

Sipas Kyodo News, në 13, JDI njoftoi se ka arritur një marrëveshje themelore me kompaninë e pavarur këshilluese për investime Ichigo Asset Management dhe do të marrë fonde shtesë deri në 10 miliardë jen.

Që në 31 janar, JDI deklaroi se kishte arritur një marrëveshje me Ichigo Asset Management për të marrë deri në 100.8 miliardë jen në fonde.

Me përfundimin e marrëveshjes së re, fondet e JDI nga Ichigo Asset Management kanë arritur në 110.8 miliardë jen.

Kyodo News tha se 50.4 miliardë jenë në aksione të reja fillimisht ishin planifikuar të ndaheshin në Ichigo Asset Management në mbledhjen e jashtëzakonshme të aksionarëve më 25 mars do të ngrihet në 60.4 miliardë jen dhe do të votohen përmes në mbledhjen e rregullt të aksionarëve në fund të qershorit.

Nga 60.4 miliardë jen, Ichigo Asset Management do të marrë 5 miliardë jenë të aksioneve të preferuara dhe 55.4 miliardë jen të drejtave të reja të rezervimit të aksioneve.

Presidenti i Ichigo Asset Management, Call Callon tha në një konferencë për shtyp: "Ne do të vazhdojmë të përfundojmë ristrukturimin e biznesit të JDI", duke theksuar se nuk do të tërhiqet.

Përveç kësaj, në përgjigje të pneumonisë së re të kurorës, Presidenti i JDI Ju Ganggang tha se megjithëse ambienti operativ është përkeqësuar, "qarkullimi i kapitalit do të jetë i garantuar".