Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Kryetari i WT Mikroelektronika flet për WPG Holdings: pozicionimin e konkurrencës

Pasi WPG Holdings njoftoi aksionet e saj në WT Microelectronic, kuptohet që të dy palët nuk kanë bashkëvepruar deri më tani. Kryetari i WT Microelectronic, Zheng Wenzong deklaroi dje (27) se WPG Holdings është një konkurrencë në operacion. Sa i përket shkëmbimit të aksioneve me Xiangshuo, ai theksoi se WT Mikroelektronika ka investime afatgjata në kompanitë e dizajnit IC dhe ka raste të suksesshme. Kjo strategji gjithashtu është vlerësuar gjithëpërfshirëse. Vetëm për shkak se koha e shfaqjes ishte afër, të gjithë shkëmbyen 171 milion aksione të Microelectronic WT për një shkëmbim të aksioneve me Xiangshuo, e cila u bashkua me vendosjen private të planifikuar fillimisht ose me rritjen aktuale të 170 milion aksioneve, por këto janë dy gjëra të ndryshme.

Zheng Wenzong tha që çështja e bursës është një zhvillim afatmesëm deri në afat të gjatë. Të dy palët e kanë vlerësuar me kujdes. Edhe Asusco, kompania mëmë e Xiangshuo, është optimiste. Raporti i konvertimit të aksioneve është diskutuar në detaje.

Takimi i aksionarëve të WT Microelectronic nuk u hap dje. Kuptohet që pavarësisht nëse pyetjet e aksionarëve kanë lidhje me propozimin, Zheng Wenzong u përgjigj një nga një. Ai theksoi se WT Mikroelektronika i kushton shumë rëndësi komunikimit me aksionarët dhe nuk do të kërkojë përgjigje të rreme, "Unë mund t'ju them se çfarë mund të përgjigjet". Shuma e çështjeve të mbledhjes së fondeve në të ardhmen do të marrë parasysh fitimet e aksionarëve dhe nevojat e financimit të kompanisë.

Zheng Wenzong beson se WPG Holdings ka fituar barazinë e WT Mikroelektronikës, kështu që nuk ka nevojë të flitet për të, por WT Mikroelektronika nuk do të ndalojë së zhvilluari për shkak të kësaj çështje. Ai rrëfeu se në minutën e parë të dëgjimit të lajmit, ai mendoi: "A është e mundur të bashkohen?" Por ai mendoi dhe pyeti prodhuesit në rrjedhën e sipërme dhe në rrjedhën e poshtme, dhe përgjigjja ishte jo, kështu që ai bëri edhe shpjegime të ndryshme të jashtme.

Zheng Wenzong tha se nëse nuk ka një epidemi të re të pneumonisë kurorë këtë vit, industria e gjysmëpërçuesit duhet të jetë padyshim në rritje, por tani ajo është ndërprerë dhe ndikimi ekonomik i shkaktuar prej tij është akoma i paqartë. Ai nuk shqetësohet për anën e prodhimit, por është i shqetësuar se kërkesa e tregut do të preket.