Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Pajtueshmëria e RoHS

RoHS, legjislacioni pa plumb, "Direktiva 2002/95 / EC mbi kufizimin e përdorimit të disa substancave të rrezikshme në pajisjet elektrike dhe elektronike", do të zbatohet në të gjithë Komunitetin Evropian nga 1 korriku 2006.

Qëllimi i tij është i thjeshtë - të largojë gjithsej gjashtë substanca nga pajisjet elektrike dhe elektronike (EEE), duke kontribuar kështu në mbrojtjen e shëndetit të njeriut dhe mjedisit.

Edhe pse RoHS është një Direktivë e Bashkimit Evropian (BE), prodhuesit e EEE jashtë Evropës gjithashtu duhet të respektojnë këtë legjislacion nëse pajisjet që ata prodhojnë importohen përfundimisht në një shtet anëtar të BE-së.

Deklarata e pajtueshmërisë së RoHS

Kompania DAC, në një përpjekje për të mbështetur klientët tanë dhe bazën e furnizuesve, është angazhuar për pajtueshmërinë e RoHS. Në bazë të kësaj përpjekje, ne do të ndihmojmë prodhuesit tanë, si dhe klientët tanë të menaxhojnë prezantimin e RoHS. Përfshirja në këtë proces menaxhimi është si më poshtë.
  • Politikat e furnizuesit: Informoni klientët tanë për politikat RoHS të prodhuesit tanë pasi këto politika vazhdojnë të zhvillohen.
  • Informacion specifik i pjesës: Informoni klientët për detajet e numrit specifik të pjesës për pajtueshmërinë pasi këto informacione bëhen të disponueshme nga furnizuesit tanë.
  • Menaxhimi i inventarit: Siguroni ndihmë në administrimin e kalimit të inventarit jo në përputhje me inventarin në përputhje (posaçërisht menaxhimin e tubacionit të produktit).
  • Kërkesat e tregut: Mbani furnizuesit tanë të postuar me treg dhe nevoja specifike të klientit, gjë që do t'i lejojë ata të jenë më të përgjegjshëm.
  • Edukimi: Duke punuar ngushtë me partnerët tanë furnizues, DAC, në maksimum të aftësisë sonë, do t'u ofrojë klientëve dhe punonjësve tanë me vlera informacionet më të azhurnuara lidhur me RoHS në dispozicion.

Përgjegjësia: Ju lutemi vini re se deklaratat e përmbajtura në këtë faqe nuk paraqesin këshilla ligjore dhe paraqiten pa ndonjë garanci për saktësinë. Ky material paraqet interpretimin tonë të rregulloreve mjedisore që janë miratuar, ose janë në shqyrtim, në rajone të ndryshme në të gjithë botën. Para se të veproni në ndonjë prej këtyre informacioneve, do t'ju duhet të verifikoni saktësinë e interpretimit tonë me këshilltarin tuaj juridik.