Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Kushtet e përdorimit

Faleminderit që keni hyrë në faqen e internetit të IC-Component.com Ne respektojmë intimitetin tuaj dhe e konsiderojmë seriozisht sigurinë tuaj në internet. Për të mbrojtur më mirë privatësinë tuaj, ne japim njoftimin më poshtë duke shpjeguar praktikat tona të informacionit në internet dhe zgjedhjet që mund të bëni në lidhje me mënyrën e mbledhjes dhe përdorimit të informacionit tuaj.

Informationfarë informacioni personal është mbledhur dhe si përdoret?
Ne mbledhim informacione nga përdoruesit e sitit në disa mënyra të ndryshme, me qëllimin për të ofruar një përvojë efikase, domethënëse dhe të personalizuar të blerjeve. Për shembull, ne mund të përdorim informacionin tuaj personal për:
- Regjistroni dhe nxirrni shpejt informacionin që keni dhënë më parë
- Të ju ndihmojë të gjeni shpejt informacione, produkte dhe shërbime
- Krijoni përmbajtje që është e rëndësishme për ju
- Ju paralajmëroni për informacionin, produktet dhe shërbimet tona të reja

Regjistrimi dhe Renditja: Për të përdorur pjesë të caktuara të kësaj faqe ose për të porositur produkte, të gjithë klientët duhet të plotësojnë një formular regjistrimi në internet me informacione personale, duke përfshirë por pa u kufizuar në, emrin, gjininë tuaj, adresën (et) e transportit dhe faturimit. numrin, adresën e postës elektronike dhe numrin e kartës së kreditit. Për më tepër, ne mund të kërkojmë vendin tuaj të banimit dhe / ose vendin e funksionimit të organizatës tuaj, në mënyrë që të jemi në përputhje me ligjet dhe rregulloret në fuqi. Ky informacion përdoret për faturimin, përpunimin e porosive dhe marketingun e brendshëm, si dhe për të komunikuar me ju në lidhje me porosinë tuaj dhe faqen tonë.

Adresat e E-mail: Disa lokacione në sit ju lejojnë të shkruani adresën tuaj të postës elektronike për qëllime përfshirë, por jo të kufizuar në: regjistrimin për njoftime falas promovuese, duke kërkuar njoftim kur të mbërrijnë marka të reja ose stilet e produktit, ose të regjistroheni në buletinin tonë të postës elektronike. Për më tepër, çdo pjesëmarrje në konkurset promovuese të organizuara nga IC-Component.com është plotësisht vullnetare dhe kërkon zbulimin e informacionit të kontaktit të nevojshëm për të njoftuar fituesit dhe dhënien e çmimeve. Ne mund të postojmë emrat dhe qytetet e fituesve të konkursit në faqen tonë.

Log Files: Ashtu si shumica e faqeve të internetit, serveri i sitit automatikisht njeh URL-në e Internetit nga i cili hyni në këtë sit. Ne gjithashtu mund të regjistrojmë adresën tuaj të Protokollit të Internetit (IP), ofruesin e shërbimit të Internetit dhe pullën e datës / orës për administrimin e sistemit, verifikimin e porosive, marketingun e brendshëm dhe qëllimet e zgjidhjes së problemeve të sistemit. (Një adresë IP mund të tregojë vendndodhjen e kompjuterit tuaj në Internet.)

Shqyrtime të produkteve: Ne kërkojmë një adresë emaili dhe vendndodhjeje, së bashku me dorëzimin e të gjitha vlerësimeve të produktit. Adresa juaj e emailit do të mbahet private, por vendndodhja juaj do të jetë e dukshme për përdoruesit e tjerë. Të gjitha informacionet e tjera personale që ju vendosni të paraqisni si pjesë e shqyrtimit do të jenë në dispozicion për vizitorët e tjerë të faqes.

Ne i përdorim informacionet e tua personale për përdorimin e mëposhtëm:
Përdorimi i brendshëm: Ne përdorim informacionin tuaj personal për të përpunuar porosinë tuaj dhe t'ju ofrojmë shërbim ndaj klientit. Ne mund të përdorim informacionin tuaj personal nga brenda për të mbledhur informacione të përgjithshme rreth vizitorëve në këtë sit, për të përmirësuar përmbajtjen dhe paraqitjen e sitit, për të përmirësuar kontaktin tonë dhe për të tregtuar shërbimet dhe produktet tona.

Komunikimi me Ju: Ne do të përdorim informacionin tuaj personal për të komunikuar me ju në lidhje me Faqen tonë dhe urdhërat tuaja. Të gjithë klientët duhet të japin një adresë emaili për të lejuar komunikimin me IC-Component.com në lidhje me urdhrat e vendosura. Ne mund t'ju dërgojmë një email konfirmimi pasi të regjistroheni me ne, si dhe njoftime të lidhura me shërbimin si të nevojshme (për shembull, pezullim i përkohshëm i shërbimit për mirëmbajtje.) Ju gjithashtu mund të paraqisni adresën tuaj të emailit për të kërkuar njoftim kur marrim një markë të re, stil apo produkt produkti, ose të regjistroheni në buletinin tonë elektronik dhe ofertat speciale. Ju mund të çabonoheni ose të hiqni dorë nga emailet e ardhshme në çdo kohë (shiko më shumë detaje Ndiqni Ndalimin / Korrigjimet).

Ne nuk e shesim, marrim me qira, tregtojmë, licencojmë, ose përndryshe i shpalosim informacionin tuaj personal ose financiar askujt.

Sa të sigurta janë informacionet e mia personale?
Kjo faqe përfshin procedura fizike, elektronike dhe administrative për të mbrojtur konfidencialitetin e informacionit tuaj personal, siç janë:
- Mbrojtja e të gjitha transaksioneve financiare të bëra përmes kësaj faqe me encryption Secure Sockets Layer ("SSL").
- Dhënia e vetëm punonjësve që po ofrojnë një shërbim specifik në informacionin tuaj personal.
- Duke punuar vetëm me ofruesit e shërbimeve të palëve të treta, të cilët besojmë se sigurojnë në mënyrë adekuate të gjithë pajisjet kompjuterike.
Ndërsa biznesi ynë është i dizajnuar me ruajtjen e informacionit tuaj personal në mendje, ju lutemi mbani mend se siguria 100% nuk ​​ekziston aktualisht askund, online ose offline.

Cookie: Cilat janë ata dhe si i përdorim ato?
Një cookie për ndjekjen e uebit është pak informacion elektronik që një uebfaqe ose shfletuesi i uebit mund të vendosë në hard diskun e kompjuterit tuaj, në mënyrë që të bëjë punë specifike, si kujtoni preferencat tuaja ose përmbajtjen e shportës së blerjes. Cookies lejojnë operatorët e faqes në internet që të personalizojnë më mirë vizitat e faqeve në preferencat e vizitorit. Përdorimi i cookies është bërë standard në internet dhe faqet e internetit më të mëdha i përdorin ato.

IC-Component.com përdor cookie për të ndihmuar të mbani gjurmët e produkteve që i shtoni listës tuaj të dëshirave dhe karrocës suaj, në mënyrë që të sigurojmë një përvojë më të përshtatshme për blerje. Ju lutemi sigurohuni që ne nuk përdorim cookie për të gjurmuar ndonjë informacion në lidhje me faqet e tjera që mund të vizitoni ose për të mbledhur ndonjë informacion personal shtesë.

Edhe pse shumica e shfletuesve pranojnë automatikisht cookie, zakonisht mund të ndryshoni preferencat e shfletuesit tuaj të internetit për të bllokuar cookie-t ose t'ju njoftojnë sa herë që ju dërgohet një cookie.