Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

FAQs

 • 1. Whatfarë është IC Components Limited?

  IC Components Limited është një shpërndarës i pavarur i komponentëve elektronikë, Chips-i i IC-ve dhe modems IGBT. Komponenti Elektronikë Inc një kompani e çertifikuar ISO9001: 2008. Aksionet tona rrjedhin nga prodhuesit e komponenteve elektronike dhe agjenti i tyre i autorizuar. Shumica e këtyre produkteve janë në dispozicion për përmbushje të menjëhershme. Të gjitha pjesët janë garanci origjinale 100% e re me funksione perfekte.
  Uebfaqja IC Components Limited është www.IC-Components.com
 • 2. Cila është politika juaj e privatësisë?

  Kur vendosni një porosi në IC-Component.com, ne mbledhim informacione personale siç janë emri juaj, numri i telefonit, adresa dhe adresa e emailit. Ne i përdorim këto informacione VETM për të përmbushur porosinë tuaj. Ne NUK i shesim informacionet e mbledhura në këtë faqe në kompani të tjera.
 • 3. A pranoni PayPal.

  Po, PayPal është mënyra më e shpejtë dhe mbroni përfitimin tuaj, ju mund të trstu me ju, ne mund të pranojmë PayPal kur urdhri nën 1000000 USD, për tarifat e paypal është i lartë, nëse më shumë se 1000,00 dollarë amerikanë, ju këshillojmë të përdorni pagesa përmes Telegrafikut Transferimi tek llogaria jonë e kufizuar e IC Compoennts. Ju mund të na besoni.
 • 4. Cila është garancia për pjesët që shesni dhe Politika e Kthimit

  Ne garantojmë cilësinë për 30 ditë, pasi pjesët u dërguan. Të gjitha pjesët do të inspektohen para dërgesës. Nëse pjesët që merrni nuk plotësojnë specifikimet e formës, përshtatjes dhe funksionit të prodhuesit, ne do të zëvendësojmë pjesët ose do të rimbursojmë paratë tuaja.

  Politika jonë është: Nëse pjesët refuzohen nga inspektimi në hyrje për arsye jo funksionale, duhet të na kontaktoni brenda 7 ditëve të punës për të kërkuar një RMA. Nëse keni dështime ose probleme me pjesët gjatë prodhimit, instalimit ose testimit, ju lutemi na kontaktoni: Info@IC-Components.com
 • 5. Nuk ka asnjë çmim në faqen e produktit - dofarë duhet të bëj?

  Ju mund të dërgoni pyetje RFQ / Citate (URL: IC-Component.com) ose të na telefononi ose na dërgoni me email në Info@IC-Components.com për të kontrolluar çmimin dhe informacionin e aksioneve. Ne do të ofrojmë kuotimin tonë për ju sa më shpejt dhe pasi të keni konfirmuar porosinë tuaj, ne do të dërgojmë faturën tonë proforma për ju që të bëni pagesën.
 • 6. Cila do të jetë kostoja e transportit?

  Transporti falas kudo në HongKong me porosi mbi 100,00 dollarë nga Express.
  DHL Referenca nëse pesha është 0.00kg-1.00kg, kostoja e transportit është USD60.00, kostoja më e detajuar varet nga pesha e paketës, kostoja e detajeve, ju lutemi na kontaktoni kinliy. Emaili është Info@IC-Components.com

  Nëse keni nevojë për ndonjë metodë më të shpejtë të transportit, gjithmonë mund të siguroni llogarinë tuaj të transportuesit # gjatë arkë. (UPS, FedEx / TNT ose DHL)
 • 7. Kur do të dërgojë porosia ime?

  Të gjithë artikujt në dispozicion në IC-Component.com janë të aksioneve në depon tonë, kështu që shumica e porosive të marra pas pagesës suaj, do t'ju duhet të jenë të njëjtën ditë ose të keni nevojë për kohën e çimit 1-2 ditë për të përpunuar dërgesën. Detaji është ofruar në listën tonë të citateve.
 • 8. A i mbushni porositë për sasi të vogla?

  Aktualisht të gjitha pjesët e disponueshme për shitje në IC-Component.com janë të rezervuara në depon tonë. nuk është e realizueshme të përmbushen porositë nën 100,00 dollarë pa pësuar humbje nga ana jonë. Për këtë arsye kemi politikën e mëposhtme:

  Shtojmë min. tarifë porosie për të gjitha porositë nën 100,00 dollarë. Për të shmangur min. tarifë porosie, ne inkurajojmë klientët tanë të vendosin porosi për 100,00 dollarë ose më shumë.
 • 9. A mund të gjej komponentë elektronikë të vjetëruar në IC Component LTD?

  Po ti mundesh. Komponenti Elektronikë ka aftësinë të sigurojë klientëve të tij produktin më aktual, si dhe vështirë për të gjetur pjesë elektronike. Nëse nuk gjeni një artikull që ju kërkoni. Ne mund të lokalizojmë vështirë për të gjetur komponentë, për sa kohë që ato ekzistojnë në këtë planet. Thjesht na dërgoni një email ose na telefononi
 • 10. Si ta gjej pjesën që po kërkoj në faqen tuaj të internetit?

  Ne kemi bërë kërkimin e inventarit tonë të shpejtë dhe të lehtë nga kudo në faqen tonë. Në cilindo nga faqet kryesore të internetit të IC-Component.com, Thjesht shkruani numrin tuaj të pjesës dhe klikoni "Kërko". Do të merrni një sërë rezultatesh, do të gjeni pjesën që ju po kërkoni. Atëherë ju mund të paraqisni një Kërkesë për Citim ose RFQ në internet, bashkëpunëtori i shitjeve i kushteve tona të IC-Component.com do t'ju kontaktojë së shpejti me çmimin dhe dërgimin me Email.
 • 11. A do të marr një numër ndjekjeje dhe një kopje të një fature?

  Po, pasi të dërgohet porosia juaj. Ne do t'ju dërgojmë email për ndjekjen #, pasi të mbërrijnë mallrat në kompaninë tuaj, ne do t'ju dërgojmë reagime për ju. Nëse keni nevojë për faturë, ju mund të dërgoni pyetje për ju.
 • 12. A duhet të regjistrohem për të kërkuar një artikull?

  Ju nuk keni nevojë të regjistroheni për të dërguar RFQ, ju mund t'i dërgoni iqnories në internet direkt. Ne do t'ju dërgojmë citat me email për ju. Gjithashtu ju mund të krijoni dhe përdorni "Llogaria ime" për t'u regjistruar ose hyrë brenda dhe faqja në internet. Aty do të gjeni listën e pyetjeve tuaja dhe do të redaktoni informacionin tuaj të kontaktit dhe informacionin e dorëzimit.
 • 13. Cilat janë kartat tuaja të linjës së fortë?

  Ne jemi të veçantë për patate të skuqura IC & IGBT Modulet Elektronikë shpërndarës.
  Markat e shpërndarjes së IC-ve: VISHAY / IR, NXP, ON, INFINEON, ST, NS, MICROSEMI, XILINX, Pajisjet Analog, ALTERA, TI, LATTICE, Broadcom, MAXIM, ATMEL, LINEAR, CYPRESS, FAIRCHILD, TOSHIBA, ACTEL, INTERSIL , PMC dhe më shumë.
  Modulet IGBT / FET: SEMICRON, EUPEC, INFINEON, MITSUBISHI, FUJI, POWEREX, IXYS, IR, ASTEC dhe më shumë.
  Kapacator: Murata, TDK, AVX, TAIYO YUDEN, Samsung dhe më shumë.
 • 14. A mund të marr terma neto?

  Ne kemi një numër të madh të klientëve duke filluar nga klientët e përsëritur në vazhdim e deri tek blerësit një herë. Kushtet Neto mund të zgjerohen për të përsëritur klientët pas historisë së suksesshme të pagesave me ne.
  Faleminderit për mbështetjen tuaj. Nëse keni ndonjë pyetje më shumë, ju lutemi na dërgoni me email. Adresa jonë e postës elektronike: Info@IC-Components.com Mirësevini pyetjet tuaja.