Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУКРАЇНАO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Garancia e cilësisë

Pjesa e Testit nga Përbërësit e IC përfshijnë

Inspektimi vizual i HD
Testimi i paraqitjes me definicion të lartë përfshirë ekranin e mëndafshit, kodimin, High Definition zbulon topa bashkues, të cilët mund të zbulojnë nëse pjesët e oksiduara dhe origjinale.
Testimi i Funksionit Përfundimtar
Gjatë një testi funksional, niveli i tensionit të sinjaleve të daljes nga DUT krahasohet me nivelet e referencës VOL dhe VOH nga krahasuesit funksional. Një goditje dalëse i është caktuar një vlerë kohore për secilën kunj daljeje për të kontrolluar pikën e saktë brenda ciklit të provës për marrjen e mostrës së tensionit të daljes.
Test i Hapur / i Shkurtër
Testi i hapjes / pantallonave të shkurtra (i quajtur edhe testi i vijueshmërisë ose kontaktit) verifikon që, gjatë një provë të pajisjes, kontakti elektrik u bëhet të gjitha kunjave të sinjalit në DUT dhe se asnjë kutinë e sinjalit nuk shkurtohet në një kunj sinjalesh ose fuqie / tokë.
Testimi i funksionit të programimit
Për të provuar funksionin e lexuar, fshirë dhe program, si dhe kontrollin bosh për patate të skuqura përfshirë memorie dixhitale, Mikrokontrollues, MCU etj.
X-RAY DHE ROHS Test
X-RAY mund të konfirmojë nëse lidhja e meshës dhe telit dhe lidhja e vdesit është e mirë apo jo; testi ROHS është përmes mbrojtjes së mjedisit të pin produktit dhe përmbajtjes së plumbit të veshjes së saldimit me anë të pajisjeve fotovoltaike
Analiza e kimisë
Produkti i verifikuar është origjinal nga analiza kimike

Skena laboratori provë